Zabieg niwelowania zmarszczek – wymrażanie zmarszczek

Jak się okazuje, nasza skóra kocha mróz. Ale nie chodzi tu o zimowe powietrze, które cerze wcale nie służy, tylko o wymrażanie zmarszczek. Krioneuromodulacja, gdyż tak fachowo nazywa się zabieg, przywędrowała do nas z Ameryki. Na Zachodzie zamrażanie zmarszczek staje się coraz popularniejsze, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych metod, głównie ze względu na bezinwazyjność i skuteczność.

Do wykonania zabiegu wykorzystuje się aparat zakończony mikro igiełkami. Wypełniony zostaje ciekłym azotem, który wstrzykuje się obok nerwu, odpowiadającego za pracę mięśnia twarzy. Nerw zostaje zamrożony, przez co przerwane zostaje połączenie nerwowe. Mięsień się rozluźnia, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Sam zabieg trwa tylko kwadrans. Lekarz zaczyna od podania miejscowego znieczulenia, dzięki któremu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Pierwsze efekty widoczne są zaraz po wyjściu z gabinetu i utrzymują się przez około 4 miesiące. W zależności od indywidualnego stanu skóry oraz oczekiwań wykonać można wykonać więcej sesji. Plan kuracji powinien zawsze wiązać się z dokładną konsultacją z lekarzem specjalistą. Dla optymalnych rezultatów, czasem wykonuje się nawet do 8 zabiegów. Co ciekawe, wraz z upływem czasu temperatura nerwów wraca do normy, ale zabieg na kilka miesięcy, skutecznie przerywa sygnał nerwowy. Jednakże to bezpieczna procedura, a nerwy nie ulegają trwałemu uszkodzeniu. Nie używa się grubych igieł, przez co procedura jest bezpieczniejsza niż inne popularne techniki. Ponadto daje naturalniejsze efekty niż np. botoks i lifting. Jednocześnie zmarszczki zostają wyraźnie spłycone, twarz wygładzona, a owal poprawiony. Istotną zaletą jest niskie ryzyko wystąpienia podrażnień oraz skutków ubocznych, związanych z zabiegami medycyny estetycznej. U niektórych osób mogą występować: delikatne podrażnienie skóry, obrzęk, zaczerwienienie, stan zapalny, tkliwość na ból w miejscach aplikacji oraz ból głowy. Te efekty uboczne zdarzają się jednak nieczęsto i dość szybko (w ciągu kilku dni) znikają.

Zabieg niwelowania zmarszczek przy pomocy ciekłego azotu sprawdzi się świetnie w wypadku bruzd okolicy czoła. Chodzi tu zarówno o pionowe zmarszczki czoła, poziome zmarszczki oraz lwie zmarszczki. Wynika to z charakterystyki tych linii. Są one zazwyczaj pojedynczymi, wyraźnymi liniami, dzięki czemu dość łatwo odnaleźć konkretny nerw odpowiedzialny za daną zmarszczkę.

Zamrażanie zmarszczek to nowoczesna, skuteczna i bezpieczna metoda na cofnięcie wieku skóry. Spodoba się osobom, które nie chcą decydować się na wstrzykiwanie substancji takich jak botoks, czy wypełniacze. Jednocześnie czas utrzymywania się efektów jest taki sam, jak w przypadku wspomnianych metod. Stosowanie azotu jest nietoksyczne, to substancja naturalnie występująca w organizmie każdego człowieka. Niemalże natychmiastowe rezultaty i brak efektów ubocznych to cechy, które umożliwiają szybki powrót do normalnego życia. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu, możemy wrócić do pracy oraz innych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *